Hemen Bilgi Alın: 0537 366 10 80

Youtube Reklamları

Youtube reklamları; kısa video reklamlardan oluşan ve Google Ads ağı üzerinden verilen reklamlardır. Kesinlikle etkileşimi ve ölçümlenebilirliği mükemmel olarak konumlanmıştır. Hedef kitlenize en etkili şekilde ulaşmanızı sağlayan Youtube reklamları eğer reklamınızın 30 saniyesi izlenmese reklamınızı ücretlendirmez. Böylece sadece reklamınızı izleyen kişiler için Google’a ödeme yapmış olursunuz. Yani tamamını izleyen yoksa, ödeme de yoktur.

Youtube reklamları masaüstü bilgisayar, dizüstü bilgisayar, akıllı telefon ve tabletlerin tümünde görüntülenebilir. Youtube reklamları sektöre bağlı olarak text tabanlı reklamlardan daha fazla geri dönüş sağlayabilir. Geri dönüşümleri Youtube’un Analytics yazılımı ile takip edilir.

Youtube reklamları; marka bilinirliğinizi arttırarak hem de web siteniz ve mobil uygulamanıza ziyaretçi çekersiniz.

Youtube Reklam Modelleri Nelerdir?

Youtube reklam modelleri üç şekildedir. Bunlar Youtube arama sonuçlarında çıkan Youtube reklamları, videoların önünde açılan reklamlar ve video bittikten sonra çıkan reklamlardır.
Youtube’un arama sonuçlarında çıkan reklamlar; kullanıcıların yaptığı aramalarda reklamlarınız sizin sektör ve kurumunuz ile alakalı aramalar içerisinde gösterilir.
En popüler olan ilk video açılışında verilen reklamlardır. Kullanıcının izlemek istediği video başlamadan sizin reklamınız başlar ve videonun 30 saniyesi izlenmediği takdirde bunun için Google Ads’e para ödemezsiniz.
Videodan sonraki reklamlarda kullanıcı videoyu izlerken, reklamını verdiğiniz video öneri olarak ziyaretçiye gözükecektir. Reklamınız sadece kullanıcı reklamı tıklayıp, videoyu izlerse ücretlendirilmiş olursunuz.

Youtube Reklam Modelleri
Youtube Reklam Modelleri

Youtube’a reklam vermek için hemen bizimle iletişime geçin.