Hemen Bilgi Alın: 0537 366 10 80

Instagram Reklamları

Instagram’a reklam vermek Dünya’nın en popüler sosyal ağı, aynı zamanda pazarlama ağına reklam vermek demektir. Instagram 2018 Haziran itibariyle aylık 1 milyar aktif kullanıcı sayısına ulaşmıştır. Instagram’a verilen reklamlar; sponsorlu fotoğraf reklamları, video reklam ve slider, caraousel reklamlarıdır. Çok spesifik bir hedef kitleye reklam verilebilir.

Instagram reklamlarının etkili ve tercih edilme sebebi de reklamların kısa sürede etkisini göstererek etkileşimi arttırmasıdır. Instagram reklamları sadece satışlarınızı arttırmakla kalmaz, aynı zamanda marka bilinirliğinizi de büyük ölçüde arttırır. Instagram reklamları ile web sitesine bağlantı verebilir, uygulama indirtilebilir, kısa video reklamlarının görüntülenmesini sağlanır.

Reklam Uzmanı; sadece Google Adwords reklamları değil, aynı zamanda Facebook Ads network grubuna bağlı olarak çalışan Instagram reklamları yönetimini de profesyonel bir şekilde sağlamaktadır.

Sizde Instagram’a reklam vermek istiyorsanız hemen iletişime geçin.

Instagram’a reklam vermek için Facebook Business Manager kullanmak gerekir. Bunun için vermek istediğiniz reklamı spesifik hedef kitle, reklam ölçütleri, zamanlama, reklamın geri dönüşümü ölçümü gibi ayarları bu bölümden yapılır. Instagram reklamlarının geri dönüşleri kısa sürede bile çok etkilidir. Uygun hedef kitle ve ayarlar yapıldığı takdirde Instagram reklamı vermek hem marka bilinirliğinizi arttırır hem de satışlarınızın artmasını sağlar.