Hemen Bilgi Alın: 0537 366 10 80

İzmir Google Reklam Fiyatları

Bugün internette dikkat çekmek istiyorsanız rekabette Google Ads ile öne çıkmanız gerekmekte, İzmir Google Reklam Fiyatları sizin ve firmanız açısında çok önem arz etmektedir. Küçük ve orta ölçekli şirketler, Google Arama Ağı için ortalama tıklama başına maliyeti (TBM) 1 ila 15 Türk Lirası ve daha düşük olan Google Ads’e (önceden Google AdWords olarak biliniyordu) ayda 6000 TL ile 10.000 TL harcayacak Google Görüntülü Reklam Ağı için başarılı olmak ortalama 1 liradan fazla teklif verilir.Google Ads tıklama başına ödeme pazarlaması gibi sağlam bir reklam planı olmadan, işletmeniz genellikle çevrimiçi arama sonuçlarında gözden kaçar. Ancak iyi haber şu ki, doğru yaptığınızda Google Ads son derece kazançlı bir reklam kampanyası sunabilir.

İzmir Google Reklam Fiyatları ne kadar sorusu özellikle yeni gelenlerden ücretli aramaya kadar her zaman duyduğumuz bir soru. Ne de olsa, reklama yeni başlayanlar muhtemelen en çok Google’da reklam vermek için ne kadar para harcamaları bekleneceği ve hatta bunu karşılayıp karşılayamayacakları ile ilgileniyorlar!

Bu normal bir soru ve özellikle yeni gelenlerden ücretli aramaya kadar her zaman duyduğumuz bir soru. Ne de olsa, PPC’ye yeni başlayanlar muhtemelen en çok Google’da reklam vermek için ne kadar para harcamaları bekleneceği ve hatta bunu karşılayıp karşılayamayacakları ile ilgileniyorlar!
Ne yazık ki, herkese uyan kolay ve tek bir cevap yok. En yaygın (ve çileden çıkaran) cevap, “Duruma ve seköre göre değişir.”
Google Ads ücretleri birkaç değişkene bağlıdır. Bu yazıda, bu değişkenlerin reklam harcamanızı nasıl etkileyeceğini açıklayacağım ve reklam kampanyalarınız için gerçekçi bir bütçe belirlemek için anlamanız gereken kavramları aydınlatacağım.

Google Ads Nedir?

Son on yıldır bir kayanın altında saklanmadıysanız, muhtemelen Google Ads’ün (eski adıyla Google AdWords) arama motoru sonuç sayfalarının (SERP’ler) üstünde görüntülendiğini görmüşsünüzdür. Google Ads (önceden Google AdWords olarak biliniyordu), işletmelerin potansiyel müşterilere kısa ve öz reklamlar, videolar, ürün listelemeleri veya hizmet teklifleri göstermesine olanak tanıyan Google arama ağı reklamcılık platformudur. İşletmelere potansiyel müşterileri cezbetme şansı sunmak için organik arama sonuçlarının üzerinde bir arama ağı reklamı görünür.

Ne zaman bir kişi çevrimiçi bir şey arasa, genellikle görünen Google Ads reklamlarını bulur. Google Ads, arama motoru reklamları, arama dışı sitelerde görüntülü reklamlar, Google haritaları reklamları, Youtube reklamları ve bazı mobil uygulamalar dahil olmak üzere birçok biçimde görünebilir. Google Ads’in en önemli avantajlarından biri, tıklama başına ödeme yapmalarıdır; bu, reklamverenlerin Google PPC reklamı görüntülendiğinde Google Ads’in maliyetini ödemediği anlamına gelir. Bir reklamverenden, yalnızca biri reklamı tıkladığında Google Ads maliyeti için ücret alınır. Tıklama başına maliyet, nihai ücreti etkileyebilecek çeşitli faktörlere bağlı olarak değişir. İyi haber şu ki, Google’da bir reklam kampanyası, reklamveren için çok karlı olabilir. Aslında, Google Ads’in harcanan her 1 TL ve 8 TL’lik bir yatırım getirisi (YG) sunduğu tahmin edilmektedir. Ancak, ücretli aramadaki reklamlar için bu kadar güçlü bir YG’ye sahip olsa bile, birçok işletme Google Ads’in maliyetini ve Google Ads bütçelerine ne kadar harcamaları gerektiğini merak ediyor.

Google Reklam Ücretlerini Anlama

Birlikte çalıştığımız müşterilerin birçoğunun Google Ads ve etkili PPC reklamcılığı yapmanın maliyeti hakkında birçok sorusu var.

Aldığımız en yaygın sorulardan bazıları şunlardır:

“Google Ads’in maliyeti nedir?”
“Google AdWords’ün tıklama başına maliyeti ne kadardır?”
“Google reklamları pahalı mı?”
“Bir Google reklamının tıklama başına maliyeti nedir?”

Google Ads kampanyanıza başlamadan önce, Google Ads fiyatlandırmasını anlamanız ve bazı önemli soruları yanıtlamanız önemlidir. Reklam harcamanızdan en iyi şekilde yararlanmak için, Google reklam kampanyanızın optimize edildiğinden ve alakalı anahtar kelimelere bağlandığından emin olmanız gerekir.

Google tıklama başına ödeme reklamlarının maliyetlerini ve tık başı kampanyalarınızdan en iyi şekilde nasıl yararlanabileceğinizi anladıktan sonra, bunların etrafında iyi bir Google PPC stratejisi planlayabilirsiniz.

Bu makalede, tipik Google Ads maliyetlerine bakacağız ve Google tık başı kampanyalarınızdan en iyi şekilde nasıl yararlanabileceğinizi anlayacağız.

Genellikle, bir kişi bir PPC reklamının ortalama tıklama başına maliyetini sorduğunda, bir sonraki sorusu “tipik” işletmelerin ne kadar harcadığı olacaktır. Ne yazık ki, bu kolay bir cevabı olmayan başka bir soru. Ancak bu, “tipik” bir işletmenin ücretli aramaya ne kadar harcadığı hakkında size biraz daha fazla bilgi veremeyeceğim anlamına gelmez. İlk olarak, sektöre göre genel harcama verilerine bakmamız gerekiyor.

Yukarıdaki ortalama TBM verilerine bakarsanız, en rekabetçi koşulların sigorta, finansal hizmetler ve hukuk sektörlerinde bulunduğunu görürsünüz. WordStream, bu ve diğer sektör sektörlerinin toplam harcamasını inceledi ve bir anahtar kelime kategorisinin ortalama TBM’si ile o sektördeki toplam harcama arasında bir dereceye kadar örtüşme olduğunu gördük:

Google Ads İçin İdeal Bütçe Nedir?

Google’ın gelirinin büyük çoğunluğu Google Ads’ün başarısına dayanmaktadır. Bu nedenle platformlarında reklam vermek isteyen işletmelere yardımcı olacak birçok araca sahiptirler.Bütçenize ve Google Ads maliyetinize karar vermenize yardımcı olması için Google Ads Maliyet Hesaplayıcı’yı kullanabilirsiniz. Google AdWords, her gün Google Ads maliyetinizi ayarlamanıza olanak tanıyan bir bütçe kontrolü özellikleri sunar. Sizden satın alan yeni bir müşteriden elde edeceğiniz tipik getiriyi öğrendikten sonra, Google Ads Maliyet Hesaplayıcı, reklam harcamalarından elde edilen gelirin (ROAS) ne kadar olacağını hesaplayabilir. Bu hesaplama, belirli bir Google reklamının maliyetinin çok pahalı olup olmadığını belirlemenize yardımcı olabilir.

Bu araçla, reklam harcamanızı belirli bir yüzde artırmanın daha fazla para mı kazandıracağını yoksa zarar mı yaratacağını değerlendirebilirsiniz. Google Ads Maliyet Hesaplayıcı’nın bir başka büyük yararı da, aylık satış sayısı, aylık brüt gelir, aylık brüt kâr ve reklam yatırımınızın getirisi gibi ilgili verilere ilişkin tahminler sunabilmesidir.

İyi planlanmış ve test edilmiş herhangi bir dijital pazarlama kampanyası, Google Ads harcamalarınız için önemli getiriler elde etmenize yardımcı olabilir. Reklam maliyetini makul seviyede tutmak için Google Ads bütçenizi sürekli yönetmeniz önemlidir.

Daha detaylı bilgi için: https://support.google.com/google-ads/answer/14074?hl=tr

Google AdWords kampanyalarının maliyetini kontrol edebildiğiniz için, büyüdükçe ihtiyatlı harcama yapabilir ve reklam bütçenizi artırabilirsiniz.

Her zaman ilgi çekici bir teklif, ilgi çekici ve çekici bir açılış sayfası ve potansiyel müşterilerinizin arama amacına uygun test edilmiş reklamlarla başlayın.

Google Ads harika bir reklamcılık platformudur. Reklamverenlere hesaplarındaki kesin değişkenler üzerinde yüksek derecede kontrol sağlar ve doğru ellerde son derece güçlü olabilir. Müşterilerimizden duyduğumuz en büyük şikayet, Google Ads’in tüm gücüne rağmen, özellikle yeni reklamverenler için göz korkutucu olabilmesidir. Bu nedenle birçok işletme PPC yönetim yazılımını kullanmayı tercih ediyor.

Başta belirttiğim gibi, bir reklam kampanyası yürütmenin maliyeti üzerinde önemli bir etkisi olabilecek çok sayıda faktör vardır, ancak unutmayın: Hemen hemen her tür işletme, AdWords’ün onlar için çalışmasını sağlayabilir! Bu kılavuzda ele aldığım herhangi bir şeyden emin değilseniz veya belirli sorularınız varsa, yorum bırakın, elimizden geldiğince yanıtlayalım.