Menü Kapat

Web Sitesi Fiyatları

Yeni bir web sitesi kurmak üzereyseniz, 2022’de web sitesi tasarımının ne kadara mal olacağını muhtemelen merak ediyorsunuz. İhtiyaçlarınıza bağlı olarak, bir web sitesi 1000 ila 15000 TL arasında herhangi bir fiyata mal olabilir, peki fark nedir? Tasarımın karmaşıklığı, programlama ihtiyaçları, özel işlevsellik, veri içe aktarma, entegrasyonlar ve daha fazlası web sitesi fiyatları değişkenlerini içerir. Web tasarım projeniz için doğru bir maliyet elde etmenin en iyi yolu, bir web tasarım uzmanıyla ayrıntılı olarak konuşmaktır.

Peki, yeni bir web sitesi kurarken, neye bütçe ayırmanız gerektiğini nasıl bileceksiniz? Pek çok değişken devreye girdiği için web sitesi fiyatlandırmasını belirlemek zordur, ancak ne bekleyeceğinizi ve fiyatlandırma seviyelerindeki farklılıkları özetleyeceğiz. Bir web sitesinin maliyetini anlamak, bütçenize ve hedeflerinize en uygun web sitesi tasarım şirketini seçmenize olanak tanır.

Web Sitesi PaketiFiyat
Tek Sayfa Web Sitesi (Statik)900 TL + KDV
2-5 Sayfa Web Tasarımı (Statik)1500 TL + KDV
Kurumsal Web Sitesi (WordPress veya CMS)4000 TL + KDV
E-Ticaret Sitesi (Woocommerce, Opencart)7000 TL + KDV
Özel Projeler
(Web sitesi fiyatı projeye göre farklılık gösterir)
10.000 TL + KDV

Web Sitesi Fiyatlarını ve Genel Web Sitesi Kurma Maliyeti Ne Etkiler?

Muhtemelen söylemeye gerek yok, ancak geliştirmek istediğiniz web sitesi türü eninde sonunda fiyatlandırmayı etkileyecektir. 10 içerik sayfası olan bir restoran için temel bir web sitesi basit bir projedir, binlerce ürünle milyonlarca işlem gerçekleştiren bir e-ticaret web sitesi ise zaman alan bir web sitesi geliştirme girişimidir. E-Ticaret web sitesi fiyatlandırma projesi hakkında daha fazla bilgi edinmek için e-Ticaret web sitenizin fiyatlandırmasını okuyun.

Bir web sitesini neyin karmaşık hale getirdiğine birçok faktör girebilir ve aşağıda listelenmiştir.

  • Web sitenizin nasıl görünmesini istiyorsunuz?
  • Kaç sayfaya ihtiyacınız var?
  • Web siteniz hangi platformda olacak? (WordPress, Magento, Shopify, Onveos, vb.)
  • İçeriğinizi web sitesine kim koyacak (Ajansınız mı yoksa siz mi yapacaksınız?)
  • Gelişmiş CMS (İçerik Yönetim Sistemi) özelliklerine mi ihtiyacınız var?
  • Web siteniz diğer yazılımlarla entegre olacak mı?
  • Ödemeleri çevrimiçi olarak işlemeniz mi gerekiyor? (e-ticaret)
  • İhtiyaç duyulan özel işlevselliğe sahip misiniz?

Web Tasarım Ajansı

Tasarım ajansları genellikle çok güvenilir ve deneyimlidir. Web siteleri oluşturmak onların ekmek ve tereyağıdır ve bunu güzel bir sanat haline getirirler. Temel bir web sitesi istiyorsanız, ancak kendiniz yapmak için zamanınız veya becerileriniz yoksa mükemmel bir seçenektir. Ajanslar, bir bütün olarak proje için teklif vererek teklifleri karşılaştırmayı gerçekten kolaylaştırır.

Basit bir web sitesinin maliyeti

Basit bir web sitesi bir ila beş sayfadan oluşur ve yalnızca çok basit işlevsellik gerektirir. Bunlar ‘kartvizit tarzı’ web siteleridir. Ana sayfalara ek olarak, bir iletişim ve açılış sayfasına sahip olacaklar. Ayrıca mobil duyarlı olmaları gerekir, ancak bunun tasarım fiyatına dahil olup olmadığını her zaman kontrol etmeye değer.

Çok basit, soyulmuş bir çevrimiçi varlığın peşindeyseniz, temel web siteleri harikadır. İşletmenizi sergilemek ve sorularınızı almak için bir yerdir. Modern bir kartvizit gibi düşünün.Temel web sitenizi oluştururken birkaç yoldan gidebilirsiniz. Her seçeneğin kendi artıları ve eksileri vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.