Menü Kapat

Profesyonel Web Sitesi Fiyatları

2021 Profesyonel Web Sitesi Fiyatları

Profesyonel web sitesi fiyatları, spesifik özelliklere göre değişiklik gösterir. Bu özellikler arasında web sitesinin tasarımı ve arama motoru optimizasyonu ve programlanması ile ilgili detaylar fiyatlandırırken önemlidir.

Web Sitesi PaketiFiyat
Giriş Web Sitesi899 TL + KDV
Profesyonel Web Sitesi1499 TL + KDV
Kurumsal Web Sitesi2249 TL + KDV
Kurumsal Plus Web Sitesi2800 TL + KDV
Gelişmiş Web Sitesi3900 TL + KDV

 

Profesyonel Web Sitesi Fiyatları
Profesyonel Web Sitesi Fiyatları

İnternet üzerinde arama yaptığınızda web sitesi fiyatları konusunda onlarca sayfa çıkacaktır. Bu sayfalarda verilen fiyatlar ortalama fiyat olup mutlaka teyit alınmalıdır. Genellikle fiyatlar 1000 TL – 15000 TL aralığında değişmekte olup ilden ile değişkenlik göstermektedir. Ayrıca tecrübe ve kalite ile orantılı fiyat skalası değişmektedir. Web sitesi yapan firmaların güvenilir olması ve referanslara sahip olması önemlidir. Bu da kaliteyi ve fiyatı etkileyen başka bir unsurdur.

Şirketinizin profesyonel web sitesini oluşturmak veya yenilemek isteyip istemediğinize bakılmaksızın, muhtemelen bu çok yaygın soruyu merak ediyorsunuz. Web tasarımı 2021 yılında ne kadara mal oluyor? 1000 TL ile 15000 TL skalasında değişen profesyonel web tasarım fiyatları ile web tasarım maliyetini etkileyen çeşitli faktörler vardır. Bu web tasarım fiyatlandırma kılavuzunda ne olduklarını ve güncel profesyonel web tasarımı için ne ödemeniz gerektiğini öğrenmeye hazır mısınız?

Web siteniz sahip olduğunuz en önemli satış ve pazarlama aracıdır. Bu, gelen pazarlama stratejinizin merkezidir ve potansiyel müşterilerinizin bir satın alma işlemi yapmadan veya hatta bir insanla konuşmadan önce keşfetmek istediği bir numaralı şeydir. Artık çoğu işletme gelen internet üzerinden gelen müşteriye pazarlamanın değerini anladığına göre, işletme web siteleri genel olarak daha iyi hale geliyor. Daha hızlı, daha şık, mobil uyumlu ve daha kullanışlı olmaları bekleniyor. Bu tüketici için harika, ancak bir pazarlamacının işini çok daha zorlaştırıyor. Bu ortamda, rakiplerimizin arasından başarılı bir şekilde sıyrılmak istiyorsak hepimiz oyunumuzu hızlandırmaya zorlanıyoruz, bu da bizi tüm modern işletmelerin bir noktada veya başka bir noktada karşılaşacağı kaçınılmaz projeye götürüyor.

Web sitesi ne kadara mal olur?

Bir web sitesi tasarlamanın ortalama maliyeti 1000 TL ile 15000 TL arasında değişmektedir. Web sitesinin stili, boyutu ve işlevsellik özellikleri de dahil olmak üzere web tasarımının fiyatını çeşitli nedenler etkiler. Bununla birlikte, şirketiniz web tasarımına ne harcamalı ve web tasarımı neleri içeriyor? Bu web sitesi tasarım fiyatlandırma kılavuzunda öğrenin! Zaten özel bir web tasarım teklifi mi istiyorsunuz? Bize 0537 366 10 80 numaralı telefondan web sitesi kurulum fiyatları ve  web tasarım ekibimizin sizin için neler yapabileceğini öğrenmek için çevrimiçi olarak bizimle iletişime geçin.

Profesyonel web tasarımına ne kadar harcamalısınız?

900 TL ile 15000 TL arasında değişen web tasarım fiyatları ile, profesyonel web tasarımına harcayacak çok fazla veya çok az şeyin ne olduğunu bilmek yardımcı olur. Bu şekilde, şirketinize doğru bir maliyet tahmini sağlayabilirsiniz. Bizle iletişim sayfamızdan iletişime geçebilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz.

Web tasarım maliyetleri neden arttı

Her şey gibi, bir web sitesinin yeniden tasarlanmasının fiyatı da büyük ölçüde arz ve talebe bağlı. İnternet hala nispeten yeniyken, işletmeler bir web sitesinin gerçekte ne kadar değerli olduğunu anlamadılar, bu yüzden yüksek bir bedel ödemeye istekli değillerdi. Bugün, bir web sitesi, bir işletmenin lansmanını planlarken yaptığı ilk hususlardan biridir. Aslında, birçok girişimci, hangi alanların kullanılabilir olduğuna ve URL’nin nasıl görüneceğine bağlı olarak potansiyel işletme adlarını daraltır.
Bununla birlikte, elbette artan talep tek faktör değildir.

Web siteleri artık daha gelişmiş ve profesyonel olmalı

Gün geçtikçe, web tasarımcıları tekniklerini geliştirdiler ve çok daha iyi araçlara erişebildiler. Bir yandan, iyi görünümlü bir Web sitesini hızlı bir şekilde hazırlamak çok kolaylaştı. Hazır web sitesi oluşturucuları satın alarak bunu gerçekleştirebilirsiniz. Ancak bu firmanız için profesyonel bir yaklaşım değildir. Gerçekten kaliteli ve birinci sınıf, stratejik bir web sitesi oluşturmak ciddi iş gerektirir.

İşletmelerin yalnızca daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunması gerekmediğini, sonunda Google’ın mobil alıcı davranışının büyümesine bakarak standartları yükselteceğini biliyorlardı. O zamanlar, mobil tasarım bugün olduğundan daha zordu ve tasarımcıların (ve müşterileri için daha ucuz) bundan kaçınmaları çok daha kolaydı. Arama motorları, web siteniz mobil optimizasyonu içermiyorsa, Google bunun için sizi cezalandırır.

Domain nedir?

Alan adınızın haklarını elde etmek için, satın almanız ve yıllık olarak kaydetmeniz gerekir; bu, ilk ve devam eden web sitesi maliyetlerinizi etkiler.

Bir domain neden önemlidir?

Alan adınız esastır çünkü web siteniz için online bir kimlik oluşturur. Aynı markanız veya adınız gibidir.

Bir alan adı, markanızı büyütmenize yardımcı olurken, site ziyaretçilerine ve potansiyel müşterilere de güvenilirlik kazandırır. Eğer hosting değiştirmek, etki alanı adı olacaktır, çünkü aynı zamanda çok değerli.

Google Ads reklamlarıyla ilgileniyorsanız, reklamınızı tıklayan kullanıcıları yönlendirdiğiniz yer olduğu için alan adınız da rol oynar. Alan adı olmadan, işletmenizi sosyal medya gibi başka yerlere trafik yönlendirmeye zorlarsınız.

Bir alan adının maliyeti ne kadardır?

Halihazırda kullanılmakta olan bir alan adı satın almak istiyorsanız, işletmenizin alan adı sahibiyle iletişim kurması ve bir fiyat ayarlaması gerekir. Önceden sahip olunan bir alan adı, yaşına ve geçmişine bağlı olarak binlerce dolara mal olabilir.

Namecheap, Domain.com ve Name.com gibi domain şirketlerinden alan adlarınızı alabilirsiniz.

SSL sertifikası nedir?

Bir web sitesinin geçerli bir SSL sertifikası varsa, web sitenizin URL’si “http’ye karşı” https” ile görüntülenir. “URL’NİZİN sağında bir kilit de göreceksiniz. Bu kilidi tıklarsanız, sertifika hakkında bilgi içeren bir menü görüntülenir.

SSL sertifikası neden önemlidir?

Günümüzün dijital ortamında, kullanıcılar çevrimiçi ortamda muazzam miktarda hassas veriyi paylaşıyor. Bir ürünü satın alırken kredi kartı bilgilerini girmekten, bültene kaydolurken adlarını ve e-postalarını vermeye kadar.

Bir işletme olarak, kullanıcıların sitenizde benzer eylemler gerçekleştirmesini istersiniz.

Bununla birlikte, web siteniz güvenilmez görünüyorsa, tüketiciler onunla etkileşime girmez; bu da şirketinizin gelirini artırmasına, e-posta abone listesini oluşturmasına veya müşteri adayı oluşturma çabalarını iyileştirmesine yardımcı olmaz. Chrome gibi İnternet tarayıcıları da geçerli bir sertifikaya sahip olmayan bir siteyi ziyaret ettiklerinde kullanıcıları uyarır.

SSL sertifikası ile web sitenizin güvenilirliğini ve güvenliğini gösterebilirsiniz.

SSL sertifikası ne kadar?

SSL sertifikanız profesyonel web sitesi satın alan tüm müşterilerimize ücretsizdir. Bunun dışında yıllık  15 Dolardan başlayan fiyatı vardır.

Çoğu satıcı ücretli SSL sertifikaları sunarken, bazı şirketler ücretsiz sertifikalar sağlar. En iyi güvenlik için uzmanlar ücretli bir SSL sertifikasına yatırım yapmanızı önerir. Ücretli bir SSL sertifikası genellikle daha yüksek garanti ve gelişmiş şifreleme seviyeleri gibi ek koruma ile birlikte gelir.

RapidSSL, Verisign gibi şirketler SSL sertifikaları için saygın satıcılardır.

Web sitesi barındırma neden önemlidir?

Gerekli olsa da, bir web sitesi barındırma planı aşağıdaki nedenlerden dolayı da önemlidir:

  • Sayfa yükleme sürelerini etkiler
  • Site sorunları veya çökmeler sırasında müşteri desteğini etkiler
  • Kısacası, barındırma sağlayıcınızın web sitenizin nasıl işlediği üzerinde büyük bir etkisi vardır.
  • Ücretsiz barındırma hizmetleri mevcut olsa da, şirketlerin bunları kullanması nadirdir, çünkü bu kuruluşlar teknik destek sunmamaktadır.

Web sitesi barındırma maliyeti ne kadardır?

İşletmeler için web sitesi barındırma maliyeti yılda 350 – 700 TL  dolarıdır. Bu büyük bir fiyat aralığıdır, bu nedenle barındırma maliyetlerini bu Kategorilere ayırmak yararlıdır:

Profesyonel bir web tasarım şirketi ile ortaklık yapıyorsanız, ekibinize en iyi web sitesi barındırma seçeneği hakkında tavsiyelerde bulunabilirler. Web sitenizin bakımını dış kaynak olarak kullanıyor olsanız bile, ajansınız web sitesi barındırma sağlayıcınızın performansını izleyebilir ve önerilerde bulunabilir.

Web tasarım nedir?

Web tasarımı sadece web sitenizin görsellerine değil, aynı zamanda sitenizin kullanılabilirliğine de odaklanır. Sonuç olarak, sitenizin performansı üzerinde doğrudan etkisi olan en pahalı ve etkili web sitesi maliyet faktörlerinden biridir.

Design HTML Web Design Template Concept

Web tasarımı neden önemlidir?
Kullanıcıların ve arama motorlarının bakış açısından web tasarımı kritik öneme sahiptir.

Çalışmalar, kullanıcılar söz konusu olduğunda, ilk izlenimlerinin yüzde 80’den fazlasının web tasarımıyla ilgili olduğunu gösteriyor. Siteniz eski görünüyorsa veya gezinmeyi zorlaştırıyorsa, kullanıcılar web sitenizi terk eder. Markanızın imajına gölge düşürmüş olursunuz.

Google ve diğer arama motorları da sitenizin işlevselliğini, performansını ve tasarımını önemser. Kullanıcılara alakalı sonuçlar ve en iyi çevrimiçi performansı sunmak isterler, bu nedenle yavaş ve kullanılamaz bir web siteniz varsa, bu Web sitesini arama sonuçlarının en üstünde göstermezler.

Bunun yerine, siteniz önemli miktarda trafik kaybederek sayfalar halinde görünecektir.

Web tasarım maliyeti ne kadardır?

Bir web sitesi tasarlamanın fiyatı 900 TL ile 15000 TL arasında değişmektedir.

Çoğu durumda, basit tasarım, düşük fiyat. Bu, işletmelerin rahat, çıplak kemik tasarımını tercih etmesi gerektiği anlamına gelmez. Bunun yerine, şirketinizin hedef kitlesini göz önünde bulundurması ve markanız ve ürünleriniz için kullanıcı beklentilerini yakalayan bir web sitesi oluşturması gerekir.

Örnek olarak, şirketiniz saat, pırlanta, mücevherler gibi lüks ürünler satıyorsa, ürünlerinizin ve hizmetlerinizin kalitesini gösteren bir siteye ihtiyacınız vardır. Basit bir web sitesine yatırım yapın ve hedef kitlenizle olan işareti kaçırırsınız ve bu da gelir kaybına neden olur.

Bu nedenle bir web tasarım ajansı genellikle hedef kitlenizi soracaktır.

Responsive tasarım nedir?

Responsive bir tasarım, web sitenizi bir kullanıcının cihazına uyarlar. Bir kullanıcı sitenizi masaüstünde, tabletinde veya mobil cihazında ziyaret ederse engelsiz  bir deneyime sahip olur. Hareket halindeyken daha fazla müşteri web sitenize göz atarken, duyarlı tasarım çok önemlidir.

Responsive tasarım neden önemlidir?

Dünyanın İnternet trafiğinin yarısından fazlası mobil cihazlardan geldiğinden, kullanıcıların internette gezinme davranışlarını değiştirdikleri açıktır. Bu nedenle şirketlerin responsive web tasarımına yatırım yapmaları kritik önem taşıyor.

Firmanız responsive tasarımı yaptırmaz ise, web sitenizin performansı üzerinde gözle görülür bir etki yaratabilir-iyi tasarlanmış bir web sitesine yaptığınız yatırımı geri alabilir. Kullanıcıların %65’i şirketin mobil dostu bir site ile satışları arttırdığını gösteriyor.

Responsive tasarım, web sitenizin hedef kitlenizin her üyesini desteklemesini sağlar.

Responsive tasarımının maliyeti ne kadardır?

Şirketler ve işletme sahipleri duyarlı tasarıma iki şekilde yaklaşabilir:

Responsive web tasarım: responsive tasarım, web sitenizin bir dizüstü Bilgisayar, tablet, masaüstü veya mobil cihaz olsun, bir kullanıcının cihazına otomatik olarak uyum sağlamasına olanak tanır. Bu tasarım seçeneği minimum 1000 TL’ye mal oluyor.

Ayrı mobil site: bu tasarım seçeneği, sitenizin mobil sürümünü oluşturarak şirketinizin tablet ve mobil kullanıcıları desteklemesini sağlar.

Çoğu işletme için, responsive tasarım en iyi ve en uygun maliyetli seçeneği sunar.